Hybryda

Hybryda

Hybryda

Problematyczne w robieniu klasycznego, standardowego manicure jest przede wszystkim to, że kiedy kosmetyczka precyzyjnie naniesie na płytkę paznokcia warstwy lakieru – nawet dwie czy trzy – wystarczy robienie zwyczajnych, rutynowych rzeczy w domu typu pranie ręczne czy szorowanie łazienki lub mycie naczyń, aby od razu efekt jej pracy zniszczyć. Lakier obłazi, robią się sfałdowania, nieestetyczne obdrapania. Tego wszystkiego da się jednak uniknąć a jednocześnie nie rezygnować w tym celu z ładnego wyglądu paznokcia. Warto w związku z tym, zwrócić uwagę na nowoczesny a w zasadzie będący już w pewnym sensie standardem w salonach kosmetycznych zabieg hybrydowy. Opiera się on na tym, że robi się tradycyjny manicure a później nakłada warstwy hybrydy.

Warto wiedzieć, że pojęcie hybrydowy nie zostało wybrane jako określenie tego zabiegu przypadkowo. Generalnie jest to mieszanka dwóch elementów. Po pierwsze zespala się manicure tradycyjny, a po drugie żelowy. Paznokcie żelowe były modne kiedyś, dzisiaj natomiast już uchodzą za mało naturalne, zbyt grube warstwą, sztuczne, zbytnio niszczące płytkę i w ten sposób zostały sukcesywnie wyparte przez hybrydę.

Hybryda

Musimy wiedzieć, że w przypadku charakteryzowanego tu rodzaju manicure podstawą jest zastosowanie odpowiednich preparatów kosmetycznych, jakie określić można jako lakierożel – połączenie klasycznego lakieru z trwałym i mocnym żelem, ale nie dokładnie takim samym jak ten wykorzystywany przy manicure żelowym. W podobny sposób natomiast utwardza się go pod lampą, wkładając dłonie na kilkadziesiąt sekund po to, aby pod wpływem promieni UV lakierożel zastygł. Lakiery te odznaczają się właściwością taką, iż są bardzo cienkie i to odróżnia je od klasycznych żeli, bowiem nie odstają sztucznie od płytki paznokcia.

Musimy też wiedzieć, że lakier taki przed nałożeniem powinien być poprzedzony naniesieniem na paznokieć specjalną bazą a następnie, już na samym końcu manicure nakrywa się lakierożel warstwą top coatu jaki ma zapewniać dodatkowy połysk. Jest to bardzo istotne, żeby pamiętać o tych wszystkich krokach realizowanych jeden po drugim, zawsze w tej samej kolejności, bo tylko wtedy zabieg będzie gwarantował trwałe efekty. Zgodnie z informacjami prezentowanymi na etykietach i w instrukcjach użytkowania preparatów do hybrydowego manicure, zazwyczaj lakierożel tej kategorii powinien utrzymywać się na płytce paznokcia dwa – czasem trzy tygodnie.

Hybryda

Musimy wiedzieć jednak że nie jest to kwestia generalna, ale wszystko zależy indywidualnie od każdej z pań, która na hybrydę się zdecyduje. Niekiedy lakierożel po prostu nie przyjmuje się i nasza strona internetowa hybryda od razu odpryskuje a to jest efekt słabej płytki czy też mocno uszkodzonej. Podsumowując, warto wspomnieć o licznych plusach hybrydy na dłoniach. Po pierwsze, biorąc pod uwagę fakt, iż utrzymuje się ona na płytce tak długo jest bardzo dużą wygodą. Ponadto okazuje się mocno trwała – bez porównania ze zwyczajnym lakierem.

Dodatkowo paznokcie nie rysują się, jest też cała masa wielorakich odcieni kolorystycznych. Kolor jest wiecznie nasycony, mocno wyeksponowany oraz intensywny. Dłonie wyglądają jak z obrazka, są wiecznie zadbane. Ponadto hybryda pozwala na to, aby ochronić płytkę paznokcia przed złamaniem, więc paradoksalnie mimo niszczenia płytki jest zaleca w przypadku łamliwych paznokci, kiedy nie da rady sobie poradzić z ich doprowadzeniem do ładu i zlikwidować łamliwości od razu.

Minusem jest natomiast to, że za taki zabieg trzeba zapłacić kilkadziesiąt złotych, czasem w renomowanych salonach kosmetycznych przekracza to sto złotych, a z drugiej strony samodzielnie raczej hybrydy nie zdejmiemy tylko musimy iść do profesjonalnego salonu, gdzie przy użyciu odpowiednich preparatów na bazie acetonu hybrydę ściągniemy. Lakierożel jest też ogólnie rzecz biorąc dość szkodliwym i wyniszczającym płytkę paznokcia zabiegiem.

Artykuł dzięki: